Kdz. Ereğli Eski Belediye Başkanı Murat Sesli, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Proje ile Kdz. Ereğli’yi Yeniden İnşa Etmeye Geliyoruz” sloganıyla açıklamaya başladığı projelerden Trafik sorununu ele alan Kepez ve Cevizler Kavşağı ile alt geçit projesini Kdz. Ereğli halkının beğenisine sundu. 

Kdz. Ereğli’nin kanayan yarasının trafik sorunu olduğunu, trafik ve otopark sorununu kökünden çözeceklerini belirten Kdz. Ereğli Eski Belediye Başkanı Murat Sesli, trafik ve otopark ile ilgili projelerini sırası ile açıklayacaklarını söyledi. Sesli’nin trafik ile ilgili açıkladığı ikinci mega proje Kepez battı çıktı projesi. 

Sesli, Kepez battı çıktı projesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  

AK Parti Milletvekili Bozkurt, Basın Bayramı'nı kutladı AK Parti Milletvekili Bozkurt, Basın Bayramı'nı kutladı

“Kepez Tepesi ve Cevizler Kavşağında özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun bir trafik sıkışması yaşanıyor. Merak etmeyin ona da bir çözümümüz var. Kepez Tepesi ışıklarında beklemeye son. Kepez Tepesi Kavşağına battı çıktı yapıyoruz.  
Böylece ışıklar sebebiyle sürekli yaşanan trafik sorununu ortadan kaldırıyoruz. Özellikle belirtmek isterim ki, bu güzergâh hastane yolu ve şimdi diş hastanesinin de yapılmasıyla beraber trafik daha da yoğunlaşacaktır. Bu durumu da göz önünde bulundurarak, Kepez Tepesi battı çıktı projemizle trafikte rahat akışı sağlayacağız. Bununla birlikte Cevizler Kavşağı dediğimiz Carefour Kavşağı’nda da aynı trafik sorunu yaşanıyor. Buraya da yine battı çıktı yapıyoruz. İki taraftan da trafiği rahatlıyoruz. Ereğli'nin nüfus yoğunluğunun olduğu Kepez Bölgesi’ne bu proje ile nefes aldırıyoruz." 

“Ölümlü, Yaralamalı Kazalara Son” 

Kdz. Ereğli Eski Belediye Başkanı Murat Sesli, ölümlü ve yaralamalı kazaları önlemenin mümkün olduğunu ve şehrin belli kısımlarına alt geçit yapacaklarını söyledi. Sesli; “Ayrıca yaya güvenliğini sağlamak ve yaşanan ölümlü, yaralamalı kazaları sıfıra indirmek için Kepez Kayalık, Ulaş Market, Solak Köyü Yol Ayrımı, Göçmenler, Kavaklık, Kavaklık 1. Köprü, Potbaşı, Elmatepe, Echomar Hastanesi ve Açık Çarşı önüne alt geçit yapıyoruz.  

 Alt geçitlerimiz, ferah, aydınlık ve güvenli olacak. Projemizi siz değerli Ereğli halkının beğenisine sunuyorum”  dedi.

Editör: Haber Merkezi