Yasalara şirket işçilerinin kadroya alınmasının mümkün olmadığını madde madde anlatan CHP’li Kayınova, kadro bekleyen işleri uyararak, “Zonguldak Belediyesinin Personel Ltd. Şti.de çalışan emekçi kardeşlerim, oylarınıza dadanan tilkiye sakın kanmayın. Selim Alan’ın son yalanı” dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Selim Alan’ın son yalanını sosyal medya hesabında palşan CHP Grup Başkanvekili Dr. Atınç Kayınova’nın yaptığı açıklama şu şekilde;

Alan'ın son yalanı:

"Belediye şirket işçilerini kadroya geçireceğim"...

Son günlerde şirket işçileri Alan'ın "seni kadroya geçireceğim" dediğini anlatıyor etrafta.

Peki bu mümkün mü?

Hayır

Sıcaktan bunalan vatandaş Plaja akın etti... Sıcaktan bunalan vatandaş Plaja akın etti...

Neden hayır?

1-Belediye bir kamu kurumudur. Memur ve işçi kadrosu Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlenir. DPB kanun yolu ile yetkilendirilmiştir. Nüfus, kalkınmışlık düzeyi vb. faktörler Belediyelerin kadro sayı ve niteliğini belirler.

Peki Zonguldak Belediyesinde kadro açığı var mı? Onu da "sizi kadroya alacağım" diyen açıklasın...

2-Hadi kadro açıldı diyelim... Yetmez. Kamuya işçi alımının nasıl olacağı da kanun yolu ile belirlenmiştir. Önce tüm Türkiye'de Zonguldak Belediyesine işçi alınacağının ilanı yapılır, başvurular toplanır. Sonra KPSS'ye girilir, sonra en yüksek puana göre işe alım yapılır.

Kanıt:

Taşeronda çalışan işçiler kamu kadrosuna alınsın diyen CHP idi. 2018 yılında çıkan kanunla işçileri kandırıp şirkete geçiren de AKP. Yani ne o kadrolar çıkar, ne de Selim Alan'da o yetki var. Palavra üstüne palavra...

Özet: Zonguldak Belediyesinin Personel Ltd. Şti.de çalışan emekçi kardeşlerim, oylarınıza dadanan tilkiye sakın kanmayın.

"Selim Alan 5 yıllık yalan"...

Editör: Haber Merkezi