Bodrum katından, dükkan rantı çıkarmış... Bilirkişi SAHTECİLİĞİ tespit etti...

Bu iddiaların ardından, Bülent Kantarcı hakkında ortaya atılan ve yargıya taşınan sahtecilik iddiası ile ilgili elimize bilirkişi raporu ulaştı.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı hakkında yapılan şikayet üzerine projeyi ve dava dosyasını inceleyen 3 kişilik bilirkişi ekibi, 14.11.2018 tarihinde hazırladığı resmi raporla Koçkan İşhanı projesinin usule aykırı olduğu kararına vardı.

Biri yüksek, biri iş güvenliği uzmanı 3 mimardan oluşan bilirkişi, Bülent Kantarcı’nın dosyasında yaptıkları incelemede şu karara vardı; “Dosyada mevcut projede yapılan incelemede, mesleğimiz gereği vardığımız sonuç, Belediye ve Tapu projeleri arasında farklılıklar olduğu, bodrum katta belediye projesinde bağımsız bölüm yokken, Tapu projesinde 15 adet bağımsız bölüm olduğu, Tapu projesinde tadilat yapılmış olması halinde, bu tadilatın belediyede bulunan projede de yapılmış olması ve her iki projenin de Belediyenin ilgili makamınca onaylanmış olması gerektiğinden, usule aykırılık olduğu hususlarındaki kanaatimizi bildirir iş bu rapor bilgilerinize arz olunur.”
 

O BAŞKAN hakkında ŞOK iddia

Çaycuma Belediye Başkanı ve CHP Çaycuma Belediye Başkan Adayı Bülent Kantarcı’nın milyonlarca liralık yolsuzluk yaptığı ileri sürüldü.

Seçimlere sayılı günler kala Çaycuma Belediye Başkan Adayı Bülent Kantarcı hakkında ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

En son eşini darp ettiği iddialarıyla gündeme oturan Bülent Kantarcı’nın, bu seferde bir işhanı projesinde yolsuzluk yaptığı iddia edildi.

Çaycuma’da harita mühendisi olan Kadir Er isimli bir vatandaş, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı kendisine ait Koçkan İşhanı’nda yolsuzluk yaparak, milyonlarca lira rant elde ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Şikayet dilekçesinde, Bülent Kantarcı’nın sahibi olduğu Koçkan İşhanı’ndan ofis aldığını belirten Kadir Er, işhanının bodrum katında bulunan ortak kullanım alanlarının, ruhsat projesinde sahtecilik yapılarak, tapuda bazı kişiler adına ‘bağımsız bölüm tapusu’ çıkarıldığını söyledi.

Kadir Er şikayet dilekçesinde şunları söyledi;

“İlçenin Çay Mahallesi pafta 14, ada 70, parsel 108 noda 41/5368 arsa paylı Koçkan İşhanı 2. Kat 71 nolu bağımsız bölümü 21/04/2006 tarihinde satın aldım ve halen maliki bulunmaktayım. Yaptığım araştırmada binanın ortak alanlarından bodrum katın ruhsat projesinde sahtecilik yapılarak şüpheliler adına tapuda, bağımsız bölüm tapusu çıkarıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. Şöyle ki;

  1. Satın aldığım ve işyeri olarak kullandığım dükkanımın bulunduğu Koçkan İşhanı’nın 957 ruhsat no ile 23.07.1991 tarihinde ruhsatı alınmıştır. Bu ruhsat projesinde bodrum kat kazan dairesi olarak görülmektedir.
  2. Akabinde 1057 yevmiye numarasıyla 15.12.1991 tarihinde kat irtifakı kurularak bağımsız bölüm tapuları çıkartılmıştır. Tapular çıkartılırken kat irtifak projesinde kazan dairesi olarak görülen alan, ruhsat projesine aykırı olarak 15 adet işyeri gösterilerek Koçkan İnşaat Limited Şirketi adına tapuları tescil ettirilmiştir.
  3. 1057 yevmiye numaralı 15.12.1991 tarihli kat irtifak projesi 23.07.1991 tarih ve 957 ruhsat projesine uygun değildir. Kat irtifak projesinde belediye onayı olmadığı gibi kat irtifak projesinin lejant kısmı ile proje kısmında ek vardır. Bu ek yerinde Koçkan İnşaatın kaşesi vardır. Bu kısımda Mimar Mustafa Girgin’in çizmiş olduğu proje kesilerek ve 15 adet işyeri gösterilerek yeni proje yapıştırılmıştır. Bu durum da bize Mimar Mustafa Girgin’in projesinde sahtecilik yapılarak haksız menfaat elde edildiğini açıkça göstermektedir.
  4. Neticede 11.03.2010 tarih 1326 yevmiye numarasıyla sahte olduğunu düşündüğüm 05.12.1991 tarihli kat irtifak projesi esas alınarak kat mülkiyeti kurulmuştur. Kanımca sahte projeyle kurulan 11.03.2010 tarih ve 1326 yevmiye nolu kat mülkiyeti geçersizdir. Bu sahtecilik olayı 05.12.1991 yılında kat irtifak projesiyle yapılmış, 11.03.2010 tarihinde kurulan kat mülkiyetinde de devam etmiştir. Bu sebeple zaman aşımı süresi dolmamıştır.
  5. Maliki bulunduğum taşınmaz dolayısıyla doğrudan mağdur bulunduğum sahtecilik olayının faillerinin cezalandırılması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner3