Rahmetli babası Talip Avcı ile geçmişte ticaret yaptığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile sürpriz bir şekilde 14 Mayıs 2023 Genel seçimlerde AK Parti Zonguldak 1. Sıra Milletvekili adayı olduktan sonra TBMM’ye giren Milletvekili Muammer Avcı’nın 22 yaşındaki oğlu Furkan Avcı’nın Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş’ye (ERDEMİR) iş başı yaptığı öğrenildi.

6 yaşında evlendirme davasında sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak 6 yaşında evlendirme davasında sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan yakınlığı nedeniyle Zonguldak’a hizmet etmesi beklenen Milletvekili Muammer Avcı, ailesiyle olan sorunlarla gündeme gelmiş, oğlu Furkan Avcı’nın ise Berrak Kafe’de bulaşıkçılık yapması gündeme gelmişti.

 “Ailesine bile torpil yapmayacak kadar dürüst bir kişiliğe sahip olduğu, torpille hak yemeyeceği ileri sürülen AK Parti Zonguldak Milletvekili  Muammer Avcı’nın, torpille oğlunu ERDEMİR’i işe aldırması Zonguldaklı binlerce işsizin tepkisine yol açarken, ‘garibanın çocuğuna ne zaman sıra gelecek’ yorumlarına neden oldu.