Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, AK Parti'den Gelik Belediye Başkan adayı olarak gösterilmemesi üzerine CHP'ye geçerken sosyal medya hesabından  paylaştığı bir silah fotoğrafı,  tartışmalara neden oldu.
Sezgin'in hikaye bölümünde paylaştığı fotoğraf, 6 mermi yanında duran bir silahı göstermekteydi. Bu paylaşımın ardından birçok kişi, bir belediye başkanının sosyal medya üzerinden silah fotoğrafı paylaşmasını "Bir belediye başkanına yakışmayan işler" olarak yorumladı.
Sezgin'in silah fotoğrafıyla ne tür bir mesaj vermek istediği ise merak konusu oldu. Bazı yorumcular, bu paylaşımın sadece kişisel bir tercih olduğunu ve bir mesaj içermediğini düşünse de, diğerleri ise belediye başkanının bu tarz paylaşımlarının kamuoyunu olumsuz etkileyebileceğini ifade etti.
Konuyla ilgili yapılan bazı yorumlarda, Belediye Başkanı Burhan Sezgin'in kendi kişisel tercihleri ve özgürlükleri doğrultusunda hareket ettiği belirtilirken, diğer bir görüş ise bir kamu görevlisinin bu tarz paylaşımlardan kaçınması gerektiğini savundu.

Zonguldak, Manda Yoğurdunu kaptırmaz! Zonguldak, Manda Yoğurdunu kaptırmaz!

Diğer taraftan Burhan Sezgin, geçmiş yıllarda Beldede Rödövans işletmeciliği yapan bir iş adamı ile bir hurdacıyı darp etmiş, şikayetlerinden vazgeçmeleri üzerine yargılanmaktan kurtulmuştu.

Editör: Alev Uzunbaş