Ormanlı Beldesi’nin CHP’de temsil edilmesine yönelik parti yöneticilerinden söz aldığını ancak yerine getirilmediğini belirten CHP Ormanlı Belde Başkanı Yakup Uçar, zehir zemberek açıklama yaparak CHP ile yollarını ayırdığını söyledi.

Kamuoyuna bir açıklama yapan Yakup Uçar, şu görüşlere yer verdi;

Değerli Ormanlılı hemşerilerim Cumhuriyet Halk Partisi ormanlı belde başkanlığına göreve geldiğim günden beri söyledigim ve hedeflediğim , ormanlıdaki vatandaşların menfaatine siyaset yapmaktı.

Belediye başkanlığı aday adaylığı Seçim süreci aynen şöyle gelişti…

Benden ormanlı belediye başkan adayımız kim olabilir konusunda isimler istenildi.  Ben de bu süreçte adayın isminden çok Cumhuriyet halk Partisi’nin ormanlıya uzun yıllardır vermediği değerin vermesi gerektiğini savundum. 

ilçe başkanı Ali Kocamanoğlu bana Cevdet Ertürk ün ismini verdi ben olabilir, lakin sadece Cevdet Ertürk’ün olmasıyla bu iş olmaz dedim. Ormanlıda, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kanayan yarası olduğunu burada gün geçtikçe Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçmenin dahi kalmadığını defalarca dile getirdim.

Cevdet Ertürk bu fikrime katıldı ilk başta benimle ve  ormanlılı partililerimiz ile beraber yol yürüyeceğini ve Ormanlı için elinden geleni yapacağını savundu ,o da bir yere kadarmış!

Bizim belde yönetimi ve chp üyeleri olarak talebimiz şuydu sadece iki önemli husus

1.) 30 yıldır verilmeyen il genel meclis üyeliği sırası

2.)ormanlılı olupta Ereğli‘de ikamet eden 10.000’i aşkın Ormanlılı seçmeni temsil edebilecek Ereğli belediye Meclisi’ne bir ismin olması

Gülüç'te kan aktı: İç hesaplaşma mı? Gülüç'te kan aktı: İç hesaplaşma mı?

Bunlar olduğu taktirde ormanlıdaki kaybettiğimiz seçmeni kazanır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tekrar ayağa kaldırabilirdik.

Ayrıca ilçe başkanı Cevdet Ertürk'ü ikna etmek için finansal desteğinin tamamının ilçe tarafından karşılanacağını da belirtmiş ve ikna etmişler.

Bu süreçle alakalı belde yönetimi ve ilçe başkanı ile birlikte üç kez ormanlıda toplantı yaptık. Ben ve Cevdet bey her hafta olmak şartıyla da ilçede toplantı yaptık Sürekli bahanelerle ötelendik..

Cevdet bey bu üç istek yerine geldiği taktirde ben adayım, olmazsa olmazımızdır yoksa ben aday değilim dedi ve görüşmeler sonlandı.

Bizden il genel meclisi üyeliği  dosyası vermek isteyenlerin kişileri uygun bulmayıp dosyalarını almadılar daha sonra dosya vermediniz bahanesine sığındılar ne hikmetse Cevdet Ertürk’ün dosya vermemesine rağmen aday olduğunu öğrendik. Meğerse ben söylediklerimle başbaşa kalmışım. Şahsım belde başkanı ve belde örgütünü hiçe sayarak kapalı kapılar arkasında pazarlıklar yapılmış. Cevdet Ertürk beni ve belde örgütünü yarı yolda bırakmıştı..

Sonuç olarak…

Ereğli belediyesi meclis üyeliğine ormanlılara hak verilmedi.

İl genel meclis üyeliğine ormanlılara hak verilmedi dosya dahi aldırılmadı.

Değerli ormanlılılar ben bu süreçte elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım sonuç itibari ile üzüntüyle söylüyorum ki başarılı olamadım.

ALİ KOCAMANOĞLU ve EYLEM ERTUĞRUL un ayrıca ormanlı belediye başkanı adayı olan CEVDET ERTÜRK,ün şahsi çıkar ve menfaatleri uğruna ormanlıdan  kimseye değer vermediklerini gördüm ,bu sebepten ötürü Cumhuriyet Halk Partisi ormanlı belde Başkanlığı görevimden istifa ettim… Derdi Cumhuriyet Halk Partisi ve bölgesine hizmet etmek değil sadece kendi çıkar ve menfaatleri uğruna koltuklarının sağlam da kalması uğruna siyaset yapanlarla aynı yolda  siyaset yapmama kararı aldım. Siz değerli ormanlı halkına ve kamuoyuna saygılarımı sunarım…

yakupuçarr

Editör: Alev Uzunbaş