Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili, dün akşam Karabük Net Haber’den Ergün Başkaya ile yaptığı ‘Seçim 2024’ programındaki canlı yayında ilginç açıklamalarda bulundu.

Vergili, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya için “Bundan sonra ona ben ‘Alfred Özkan’ diyeceğim” dedi ve Fetö’nün okulundan sahte diploma aldığını iddia etti.

Başkan Vergili, “Ulusala verilecek bir haber veriyorum size. Siz belediye başkanlığı adaylığını açıklarken, Tayyip beyin arkasına  Alfred Üniversitesi yazdırmaya utanmadınız mı? Bu Fetö’nün kapatılmış üniversitesi, diplomaları da yok sayılıyor. Bu Fetö'nün okulu, bu okula gitmeden diploma veriliyor, parayı veriyorsun Fetö'nün okulundan diploma alıyorsun.

Ben ona Alfred Özkan dersem yanlış mı söylemiş olurum. Bu diplomalarla ilgili YÖK suç duyurusunda bulundu, geçerli değil. Siz bunu Tayyip beyin arkasına Karabük teşkilatı olarak milletvekilleri olarak Tayyip beyin arkasına yazmaya utanmıyor musunuz? Lise desen ne olur? Kendilerini çok yüksek kariyer sahibi olduklarını göstermek için yapıyor. Bu bir komplekstir. O arkadaşımıza artık ‘Alfred Özkan’ diye bahsedeceğim.” Diye konuştu.

“Biz 15 Temmuzda kiminle mücadele ettik, o kadar insan sokağa niye döküldü, o kadar şehit neden verildi? Alfred Üniversiteleri gibi üniversitelerle mücadele etmek için verildi. Alfred dediğin zaman Fetö'dür. İlla Fetö yazılmasına gerek yok, bu bir ihanet örneğidir.” Diyen Rafet Vergili, Özkan Çetinkaya’nın adaylıktan alınması gerektiğini vurguladı ve “Ben şöyle söylüyorum; Gerçekten Alfred Özkan’ın şuanda adaylıktan alınması lazım. Ayıptır, bunu Cumhurbaşkanı görmeyebilir.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Karabük Adayı Özkan Çetinkaya’nın, Karabük Belediye Meclis üyeliği görevinde hiçbir şey yapmadığını da öne sürerek, “Bu arkadaşımız belediye meclisinde görev yaptı, bir kere söz almadı. Ben sesini bilmiyorum, Karabük ile ilgili hiçbir şeyde yorum da yapmadı. Belediye başkanlığını da böyle mi yapacak? Osman Köşker Bey elinizi kaldırın, kaldırın. İndirin, indirin hepsi Osman beye bakıyor. Osman Bey elini kaldırdığı zaman, kaldırıyor indirdiği zaman indiriyor. 4 sene Osman Köşker Beyin idare ettiği bir belediye başkan adayını kimler idare edecek? Buna Karabüklüler karar versin. Bu arkadaşı kim idare edecek, bu arkadaş Karabük'e belediye başkanlığı yapılsın diye seçilmiyor. Bu arkadaşı birileri biz bunu idare edebiliriz diye seçiyor. Seçilebilecek bir kişiyi 10 sene evvel bir konuşmalardan dolayı birilerine yazı yazdırıp, bir akşamda hem adamın kişiliği ile oynayıp, hem de adaylığını bitirebiliyorlar bu kadar ahlak dışı hareket eden bir camia bu. Ben bunları parti olarak adlandırmıyorum, camia olarak adlandırıyorum.” Dedi.

Başkan Vergili, 15 Temmuz ihtilal girişimini, Fetö ile mücadeleyi de anlattı ve “15 Temmuz akşamı AK Partiye yapılmış bir darbe olarak aklımın ucuna bile gelmedi. O akşam ben bunu devlete karşı yapılan darbe, Cumhurbaşkanına yapılan bir darbe olarak algıladım ve herkesten önce saat 9'da sokağa çıktım. Eğer bu darbe başarılı olsaydı, biz kesinlikle bir şekilde yargılanırdık. Ya müebbet hapis ya da idam edilirdik. Biz bunları göze aldık, zerre kadar da tereddüdüm de olmadı. Bu devlete karşı yapılan darbe, Cumhurbaşkanına yapılan bir darbeydi. Biz bunları göze alıp, yola çıktıktan sonra ben Fetöcülere herhangi bir taviz verilmesini neden kabul edeyim. 17-25 Aralık denen bir milat var. 17-25 Aralıktan sonra Fetö ile birlikte olanlara veya Fetö’nün unvanları kullananlara ben neden taviz vereyim. Neden o adamlarla iyi geçineyim, neden o adamların isimlerini zikretmeyim.” Diye konuştu.

24 Temmuz Basın Bayramı'nı buruk kutluyoruz! 24 Temmuz Basın Bayramı'nı buruk kutluyoruz!

Rafet Vergili “Siz böyle bir üniversiteden diploma almış bir insanı nasıl belediye başkanı adayı yaparsınız? Yapmayı bırakın siz Tayyip beyin arkasına nasıl Alfred üniversitesi yazdırırsınız?” sorularını yöneltti ve “Bunu konuşun, yani bu arkadaşımız yeterli olmuş olsaydı, Karabük meclisinde 3-4 yıl meclis üyeliğinde grup başkanlığını o yapardı, liderlik olsaydı. Timurçin Saylar liderdir, söylemiş olduğunu kabullendirir. Birileri çok güzel kullanır ve idare eder.  Ben ona Alfred Özkan dersem, yanlış mı söylemiş olurum. Bu diplomalarla ilgili YÖK suç duyurusunda bulundu, geçerli değil.” Diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi