"Festival için esnaftan bir kuruş bile almayacağız" "Festival için esnaftan bir kuruş bile almayacağız"

Zonguldak Barosundan yapılan açıklama şu şekilde;”Hatay milletvekili olarak seçilen Av.Can Atalay’ın milletvekilliği, Yargıtay 3.Ceza Dairesi’nin kararının mecliste okunması ile düşürülmüştür . Av. Can Atalay halkında AYM’nin iki kez hak ihlali kararı vermesine rağmen, milletvekilliğinin düşürülmesi hukuku ve demokrasiyi katleden kara bir leke olarak tarihe geçmiştir. 
Can Atalay ‘ın vekilliğinin düşürülmesi çok açık bir Anayasa ihlalidir. Aynı zamanda ülkemizde hukukun üstünlüğü ilkesinin fiilen yürürlükten kaldırıldığının da göstergesidir. AYM kararlarının bağlayıcı olduğu ve tüm yargı kurumlarını bağladığı yönündeki Anayasa hükmü önce Yargıtay tarafından, ardından da TBMM tarafından fiilen yürürlükten kaldırılmıştır. Ülkemizde artık bir anayasanın bulunmadığı, anayasal güvencelerin kaldırıldığı TBMM tarafından tescillenmiştir. 
Anayasanın rafa kaldırıldığı, Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmadığı, halkın iradesi ve hukukun üstünlüğünün hiçe sayıldığı bu antidemokratik süreç karşısında halkın hakkı ve hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz