Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı Zonguldak Belediye Başkan adayı Selim Alan, Kozlu Belediye Başkan Adayı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkan Adayı Kamil Altun, Devrek Belediye Başkan Adayı Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, Alaplı Belediye Başkan adayı Recep Ocak, Gökçebey Belediye Başkan Adayı Erkan Soner Kodaman ve Çaycuma Belediye Başkan Adayı olarak Bünyamin Bostancı’nın elini kaldırarak Başkan adaylarını teşkilat ve halka emanet ettiğini söyledi.

Erdoğan, “İnşallah 31 Mart'tan sonra bu hizmetlere yenilerini ekleyeceğiz tercihinin yine AK Parti'den ve Cumhur ittifakından yana olacağından İlçe Belediye Başkan adaylarımıza da destek bekliyorum Buna uyan var mı? Ahidimizi bir tazeleyelim istiyorum. Hazır mıyız Zonguldak bir marka, Türkiye yüzyılın şehirleri için hazır mıyız? 31 Mart'ta Türkiye yüzyılın şehirleri için kararlı mıyız? 31 Mart'ta gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz?  bunun için seçim gününe kadar kapı kapı dolaşmaya varmışınız?  Sahip çıkmaya var mıyız, ana kademe var mıyız, kadın kolları var mı,  gençler var mı?” dedi.

Ak Parti'nin İlçe Belediye Başkan adayları;

Son Dakika: Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu'ndan şok istifa! Son Dakika: Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu'ndan şok istifa!

Zonguldak: Dr. Ömer Selim Alan
Kozlu: Ali Bektaş
Kilimli: Kamil Altun
Ereğli: İbrahim Sezer

Çaycuma: Bünyamin Bostancı
Devrek: Özcan Ulupınar
Gökçebey: Erkan Soner Kodaman
Alaplı: Recep Ocak

 

Ak Parti'nin Belde Belediye Başkan adayları;

Perşembe: Turhan Okumuş
Bakacakkadı: Sezgin Özdemir
Beycuma: Vural Kundakcıoğlu
Filyos: Ömer Ünal
Gelik: Hikmet Bektaş
Çatalağzı: Yunus Lütfi Çoban
Muslu: Şener Aydın
Karaman: Servet Üstün
Ormanlı: Bayram Başol
Elvanpazarcık: Hüseyin Uzun
Gülüç: Kerim Sönmez
Gümeli: Aytaç Tosun
Kandilli: Osman Çakmakoğlu

Çaydeğirmeni: Satılmış Gebeş
Saltukova: Adil Düzlü
Nebioğlu: Ali Özdal
Karapınar: Nejdet Dernek