Zonguldak’ta dürüstlüğü ve mütevazi bir yaşamı ile sevilen CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, doğup büyüdüğü Asma mahallesinde seçim gezileri sürdürdü. Tek katlı gecekondu bir evin kapısını çalan Tahsin Erdem, 87 yaşında Atatürk’çü bir teyzeyle yaşadığı diyalog karşısında duygulu anlar yaşandı.

Jandarma üniforması ile GBT kontrolü yaparken polise yakalandı Jandarma üniforması ile GBT kontrolü yaparken polise yakalandı

CHP adayı Tahsin Erdem’i bir anne şevkati ile karşılayan 87 yaşındaki teyze, “Yolların açık olsun bir tanem, 87 Yaşında olacağım, bu yaşıma kadar Rabbim Atatürk’ümden hiç vazgeçmedim, her yerim Atatürk, ne rahmetli eşim, ne çocuklarım. Şimdiden sonra da onun izinden yürüyeceğim, hep beraber yürüyeceğiz güzel oğlum, rabbim yollarını açık etsin oğlum” diyerek sevdi.

Oldukça duygulu anlar yaşayan Tahsin Erdem, “Sizlerin huzurunda bir kez daha söz veriyorum. Bu yaşıma kadar Atatürk’ün izinden dönmedim. Dönmeyeceğim! Kimsenin kuşkusu olmasın. Bu topraklarda Mustafa Kemal’ler tükenmez” dedi.

Editör: Alev Uzunbaş