Zonguldak’ta 9 aralık 2023 tarihinde sağanak yağışların ardından Uzun Mehmet Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi yokuşunda meydana gelen heyelanın Zonguldak Belediyesinin ihmali sonucu göz göre göre geldiği iddia edildi.

İki kardeş hakem aynı maçta görev aldı İki kardeş hakem aynı maçta görev aldı

Hastane çevresinde bulunan mahalle sakinleri yıllar önce kaynağı belli olmayan su kaçağının tespit edilmesi için Zonguldak Belediyesi’ni defalarca uyardıkları, bir dilekçe vererek araştırılmasını istedikleri öğrenildi.  

Kaynağı belli olmayan suyun konutların temeline de zarar verdiğini düşünün mahalle sakinlerinin uyarılarının ardından Zonguldak Belediye ekiplerinin bölgeden numune aldıklarını ancak daha sonra ilgilenmediklerini iddia eden çevre sakinleri, yıllardır bölgede su kaçağı olduğunu hastane temeli olmak üzere evlerinin de büyük bir tehlike içinde olduğunu söylediler.

Dik yamaç üzerinde bulunan hastane yolunda meydana gelen heyelanın daha da büyümesinden korkan vatandaşlar su kaçacağının tespit edilerek olası büyük felaketlerin bir an önce önüne geçilmesini isterken, Zonguldak Belediyesi’nden umudu kestiklerini belirtirken, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’ndan yardım istediler.